Českotřebovský Kohoutek 2010

kohoutek2010Českotřebovský kohoutek 2010
Městská knihovna Česká Třebová připravila na poslední květnový pátek a sobotu již čtvrtý ročník multikulturního festiválku pro celou rodinu Českotřebovský kohoutek 2010.
Páteční dopoledne bylo věnováno tradičně žákům základních škol, byla připravena zábavná interaktivní show Hrajeme si na malíře známého ilustrátora dětských knih Adolfa Dudka. Stejné představení proběhlo odpoledne i pro širokou veřejnost.
V sobotu se pokračovalo v Bennewitzově pavilonu v Javorce. Počasí bylo předem objednané, takže nepršelo a v příjemném prostředí městského parku proběhlo odpoledne plné pohádek, tanečních, divadelních i kouzelnických vystoupení, soutěží a zábavy pro malé i velké. Stejně jako v předchozích letech se festival tešíl opravdu velké návštěvnosti, opět se velice vydařil a doufáme, že se z něho stává pomalu tradice.
Začínalo se pohádkou pro ty nejmenší HAM HAM velký hlad já mám, kterou zahrálo Divadélko z pytlíčku z Prahy. Ti jezdí na festiválek již tradičně.
Naopak novinkou bylo výpravné představení, kdy si děti zasoutěžily a zakouzlily s Harry Potterem. Na diváky čekaly dva také každoročně velmi oblíbené vstupy Taneční školy v České Třebové pod vedením Šárky Prossové.
Všichni ti, kdo mají rádi pohádky o princeznách si nenechali ujít představení divadla Koráb z Brna - Princezna s dlouhým nosem do které se zapojili i diváci.
Na úplný závěr celého festiválku byla připravena Hvězdná pohádka na dobrou noc.
Bohatý byl také doprovodný program. Kromě kulturních představení bylo v parku rozmístěno několik stanovišť ze Školy čar a kouzel Harryho Pottera, na kterých měly děti možnost předvést své sportovní a tvůrčí schopnosti. K dispozici byl také skákací hrad, na rybníčku se jezdilo na lodičkách, okolo něj na povoze taženého koníky. Zpestřením bylo stejně jako loni stanoviště sdružení Bakrie, experimentální archeologie, které dětem umožnilo vyzkoušet si střelbu z luku, výrobu keramiky a dokonce proběhla premiéra spuštění pravěké lodi monoxyl na rybníček.
Zkrátka, kdo tam nebyl prohloupil a může si tedy alespoň prohlédnout fotky v galerii na webu městské knihovny. Další fotky a video přidáme postupně.

DĚKUJEME: všem účinkujícím, Taneční škole (Šárce Prossové), občanskému sdružení Bacrie, oddílu Velrybářů ze střediska Javor, paní ředitelce z MŠ Habrmanova, Eko-bi (pánům Lachmanovi a Vébrovi).