Tereza Boučková: Život je nádherný

Tereza BouckovaCyklus Blanka Kostřicová uvádí Tereza Boučková: Život je nádherný
30. října od 18 hodin, dospělé oddělení, 1. patro knihovny
Autorské čtení prozaičky a filmové scenáristky, dcery prozaika a dramatika Pavla Kohouta. Poslední román Terezy Boučkové (1957) „Život je nádherný“ je „třetím dílem“ nezamýšlené autobiografické trilogie, která započala již v roce 1989 samizdatově publikovanou novelou „Indiánský běh“.

Pokračovat ve čtení článku

Papírové hrátky – podzimní prázdniny v knihovně

origami ikona26. října od 12:30 do 17 hodin, dětské oddělení
Přijďte si o podzimních prázdninách vyrobit něco zajímavého z papíru. Materiál k dispozici na místě Samostatné tvoření pro děti od 6 let.

Knižní vazba

knizni vazba4. října od 18 hodin, oddělení pro dospělé
Přijďte strávit odpoledne do knihovny a naučit se něco nového. Pro všechny ty, kteří si někdy chtěli zkusit svázat knížku, ale nevěděli, jak na to.
Veškerý potřebný materiál bude k dispozici na místě, pokud by někdo chtěl použít vlastní dekorační papír na obálku, může si donést s sebou.
Vstupné 50,- Kč
Zájemci hlaste se  na oddělení pro dospělé v 1. patře knihovny, počet míst omezen.  Bližší informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokračovat ve čtení článku

Jak bezpečně nakupovat na internetu

eshop ikona5. října od 18 hodin, oddělení Teenspace, přízemí knihovn
Všechno, co jste chtěli vědět o výhodách i rizicích nakupování na internetu.  Dozvíte se o tom, jak porovnávat ceny, ověřovat kvalitu prodejců a minimalizovat riziko při platbách. Jako bonus nástroje pro překládání cizojazyčných textů a webů.
Doba trvání: 90 minut.
Lektor: Mgr. Michal Denár.

Pokračovat ve čtení článku

Skvělé novinky pro čtenáře elektronických knih

ctecka eknihRozšířili jsme pro vás nabídku elektronických knih, v našem online katalogu najdete již přes 4 000 e-knih! Vybírat můžete jak z novinek, tak i ze starší produkce. A abyste na čtení měli dostatek času, prodlužujeme původní výpůjční lhůtu z 21 dní na 31 dní.
Rádi byste četli elektronicky, ale nevíte, jak na to? Zastavte se u nás, rádi vám pomůžeme. Přestanete nosit těžké knihy v kabelce, ušetříte čas a knihy si půjčíte z pohodlí domova bez nutnosti osobní návštěvy knihovny. Čtení nebylo nikdy snadnější.
Půjčování elektronických knih je poskytováno ve spolupráci s eReading.cz a Městskou knihovnou v Praze. Jak e-knihy vypůjčit se dozvíte zde.

Autorské čtení – Blanka Kostřicová: Kronika

Blanka Konstricova6. října od 19 hodin, oddělení pro dospělé
Další díl cyklu druhých čtení českotřebovské prozaičky. Kniha „Kronika“ měla ve zdejší knihovně křest před pěti lety, v říjnu 2012. Jde o jednu ze tří  „nejtřebovštějších“ autorčiných knih (vedle „Třebovských povídek“ a „Třebovského zápisníku“). Je napsána v poněkud specifickém žánru –  příběhy na padesát slov –, který objevila Blanka Kostřicová na internetu. Zpracovala takto nejen některé události z rukopisné „Kroniky našeho rodu“, kterou počátkem šedesátých let sepsala její babička Jarmila Quellová, ale i četné příběhy další, včetně současných. Blanka Kostřicová z této knihy četla již vícekrát v Brně, v Praze, Ostravě, Olomouci. Výběr textů z „Kroniky“ vysílal též Český rozhlas na stanici Vltava.