Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
 • +420 732 756 827
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oddělení pro dospělé, pobočka Parník v létě


O oddělení

Oddělení je určeno čtenářům od 15 let. Zajišťuje absenční výpůjční a informační služby, zprostředkovává Meziknihovní výpujční službu (MVS).

K dispozici je veřejná PC (Windows 10, internetový prohlížeč, LibreOffice), která slouží k přístupu na internet, vyhledávání v katalogu a k tisku dokumentů. Celý prostor je pokrytý signálem wifi, je tedy možné připojit se k internetu i ze svého mobilního zažízení (notebook, mobilní telefon, tablet).
 
Součástí oddělení je i část, která slouží jaké čítárna.  Beletrie je řazená abecedně podle příjmení autora. Naučná literatura, která je řazena podle oborů a znaků MDT.

Jedinou podmínkou pro využívání všech služeb knihovny je registrace čtenáře a zaplacení ročního poplatku. Přihláška je k dispozici ke stažení.

Výpůjční doba knih a časopisů je stanovena na 1 měsíc. Výpůjčky je nutné vrátit nebo si je prodloužit v požadovaném termínu. Celková výpůjční doba dokumentů nesmí překročit tři měsíce (včetně dvou prodloužení). Prodloužení mohou čtenáři provést on-line v kontě čtenáře, osobně nebo telefonicky. Objednávky je možné vyzvedávat také ve výdejním boxu, který je dostupný nonstop (více informací). Vracet výpůjčky je možné do bliblioboxu (více informací). Obě zařízení jsou umístěna u vchodu do knihovny.

Letní v provozní doba

Den | odděleníDospěléDětské
Pondělí 8:00 - 11:30 | 12:30 - 18:00 zavřeno
Úterý zavřeno zavřeno
Středa zavřeno 8:00 - 11:30 | 12:30 - 18:00
Čtvrtek zavřeno zavřeno
Pátek zavřeno zavřeno

Poskytované služby

Vyhledávání dokumentů

Usnadňuje on-line katalog na dvou počítačích v půjčovně a on-line katalogu na stránkách knihovny.
Odborná pomoc při vyhledávání dokumentů a zodpovídání případných dotazů jsou samozřejmostí, neváhejte tedy a požádejte pracovníky knihovny o asistenci.

Rezervaci knih a časopisů, které nejsou momentálně k dispozici, může čtenář provést samostatně ze stránek on-line katalogu nebo může požádat obsluhu v půjčovně. Po vrácení knihy zašleme poštou nebo emailem upozornění, že je dokument připravený.
Za rezervování a vyrozumění se platí 10,- Kč (e-mail/SMS).

Meziknihovní výpůjční služba (MVS)

Pokud potřebujete dokument (knihu, článek), který není ve fondu naší knihovny, rádi Vám ho vyžádáme a objednáme jinde. Platíte pouze poštovně 100,- Kč.

Informační vzdělávání

Po předchozí domluvě pořádáme lekce pro žáky základních škol a studenty středních škol. Jejich támeta mohou být připravena podle potřeb stujních plánů a vyučujících.

Bazar

Prodej vyřazených knih prohíhá neustále. Pro bližší informace kontaktujte pracovníky knihovny. Ceny:  3,- Kč za knihu, nebo 1,- Kč za časopis.

Veřejná PC a přístup na internet

1Na veřejná PC není možné instalovat žádný software. Jsou k dispozici kancelářské aplikace, prohlížeč videa a obrázků, správce souborů, skenovací aplikace a prohlížeč Firefox. Na všech oddlěních je v provozní době dostupná wi-fi síť. Heslo u obsluhy.

2 Ve vlastním zájmu uživatelé kontrolují, zda nezanechali na počítačích vlastní soubory. Prohlížeč běží v anonymním režimu, nezazachovává historii navštívených stránek ani neumožňuje ukládání přihlašovacích údajů.

3Není dovoleno navštěvovat stránky s erotickou nebo pornografickou tématikou. Zaměstnanci mohou ukončit službu v případě porušení pravidel Provozního řádu pro internet.

 

Veřejná PC mohou používat neregistrovaní uživatelé zdarma 15 minut denně. Další minuty jsou již účtovány v režimu 1 Kš/minuta.
Registrovaní uživatelé mají zdarma 60 minut denně.

veřejné PC s internetem

rychlá wi-fi síť

sluchátka k zapůjčení

možnost nabíjení mobilních zařízení

platba kartou

na oddělení můžete zaplatit kartou, mobilem, hodinkami

výdejní box

své objednávky si můžete vyzvednout 24 hodin denně

Kolik stojí roční registrace do knihovny?

Celoroční přístup k více než 80.000 titulů knih, audioknih, e-knih a deskových her. Za méně, než stojí jedna jediná kniha v knihkupectví.

Dítě

Image

Student

ilustrační foto studentka

15 až 26 let

100 Kč/rok

 • +20 Kč
  za průkaz při první registraci nebo při jeho ztrátě
 • sleva: 1+1 student za 120 Kč
 • wifi zdarma
 • zdarma hodina na veřejném PC denně
 • sleva na kopírování
 • pomoc při objednání dokumentů z jiných knihoven
 • 24/7 správa rezervací
  a výpůjček v kontě čtenáře

Důchodce

Image

Dospělý

Ilustrační foto muž

26+ let

150 Kč/rok

 • +20 Kč
  za průkaz při první registraci nebo při jeho ztrátě
 • sleva: 1+1 dospělý za 180 Kč
 • wifi zdarma
 • zdarma hodina na veřejném PC denně
 • sleva na kopírování
 • pomoc při objednání dokumentů z jiných knihoven
 • 24/7 správa rezervací
  a výpůjček v kontě čtenáře

Kde nás najdete

Pobočka Parník je na Ústecké ulici číslo 161. Pokud používáte navigaci GPS: pozice pobočky Parník je 49°55'3.29"N,16°26'17.78"E.
Parkování: je možné v ulici na Drahách
Interaktivní mapa Vám umožní libovolně si měnit zvětšení či výřez mapy.