Oddělení pro děti, pobočka Parník, letní provozní doba

O oddělení

Zajišťuje výpůjční a informační služby pro čtenáře do 15 let. Pobočka sídlí na Ústecké ulici 161 v prvním patře. Je zde k dispozici volný výběr časopisů, beletrie rozdělené podle věkového určení na tři skupiny: do 8 let (červený pruh), 9 - 11 let (modrý pruh). Jsou dále řazeny abecedně podle příjmení autora. Naučná literatura (žlutý pruh) je řazena podle oborů a znaků Mezinárodního desetinného třídění (MDT). Podmínkou pro využívání služeb je registrace čtenáře a zaplacení ročního poplatku. Čtenáře do 15 let musí registrovat jejich zákonný zástupce po vyplnění přihlášky, nebo on-line formuláře. Pokud chcete přesně vědět, jak se stát čtenářem, připravili jsme jednoduchý návod.

Čtenáři z pobočky nad 11 let mohou také využívat služeb na městě v oddělení pro mládež, Teenspace.

Na dětském oddělení 2 počítače s internetem - pro registrované a aktivní čtenáře na 30 minut denně ZDARMA!

Virtuální prohlídka oddělení

Výpůjční doba knih i časopisů je 1 měsíc. Vypůjčené dokumenty je nutné vrátit nebo si je prodloužit v požadovaném termínu. Celková doba výpůjčky nesmí překročit dobu tří měsíců (včetně dvou prodloužení). Prodloužení mohou čtenáři uskutečnit on-line, telefonicky nebo osobně.

Vyhledávání dokumentů usnadňuje on-line katalog.

Při jakémkoli problému či dotazu Vám ochotně pomohou pracovnice knihovny.

Rezervace knih

Rezervaci knih a časopisů, které nejsou momentálně k dispozici, může čtenář provést samostatně ze stránek on-line katalogu nebo může požádat některou z pracovnic v půjčovně. Po vrácení knihy zašleme poštou nebo emailem upozornění, že je dokument připravený.
Za rezervování a vyrozumění se platí 10,- Kč (email) nebo 25,- Kč (klasická pošta + služba rezervace).

Odborná pomoc

Odborná pomoc při vyhledávání dokumentů, výběru beletrie i naučné literatury a zodpovídání dotazů.
Knihovnicko-informační lekce pro MŠ a ZŠ, bližší informace naleznete zde.

Provozní doba, pobočka Parník

DenDospělíDěti