Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

 • Hlavní strana

Upozornění pro návštěvníky knihovny

Upozorňujeme návštěvníky, že ve středu 4. října bude dospělé oddělení otevřeno pouze do 17:30 hodin z důvodu konání workshopu Vazba knih.
V pondělí 30. října bude otevřeno pouze do 17:30 z důvodu autorského čtení Terezy Boučkové. Z provozních důvodů bude v pátek 20. října otevřeno až od 12 hodin pouze dospělé oddělení. Dne 26. října bude pobočka Parník otevřena pouze do 16 hodin.
Děkujeme za pochopení, knihy můžete vracet do biblioboxu před vchodem do knihovny. Knihy můžete vracet bez omezení do biblioboxů umístěných před vchody do budovy na Smetanově ulici i na pobočce Parník (Ústecká ulice).


Skvělé novinky pro čtenáře elektronických knih

ctecka eknihRozšířili jsme pro vás nabídku elektronických knih, v našem online katalogu najdete již přes 4 000 e-knih! Vybírat můžete jak z novinek, tak i ze starší produkce. A abyste na čtení měli dostatek času, prodlužujeme původní výpůjční lhůtu z 21 dní na 31 dní.
Rádi byste četli elektronicky, ale nevíte, jak na to? Zastavte se u nás, rádi vám pomůžeme. Přestanete nosit těžké knihy v kabelce, ušetříte čas a knihy si půjčíte z pohodlí domova bez nutnosti osobní návštěvy knihovny. Čtení nebylo nikdy snadnější.
Půjčování elektronických knih je poskytováno ve spolupráci s eReading.cz a Městskou knihovnou v Praze. Jak e-knihy vypůjčit se dozvíte zde.

Pokračovat ve čtení článku

Matyldino pohádkohraní: podzim 2017

matylda logo3. října, 7. listopadu a 5. prosince 2017 od 16 hodin, oddělení pro děti
Vzkaz pro děti: Milé děti, pojďte se s námi alespoň na chvíli ponořit do světa pohádek, her a poznat nové kamarády. Pokaždé na vás čeká Matylda s nějakým novým příběhem nebo pohádkou, následuje tvořeníčko, povídání, hry a trochu pohybu. Potom pro vás bude přichystaná určitě nějaká dobrota na kouzelném ubrousku… no tak neseďte doma a přijďte!
Vzkaz pro rodiče: Maminky a tatínkové, chceme vzbudit ve vašich dětech zájem o četbu, ukázat jim krásu mluveného slova a kouzlo společného předčítání, ale také jim dát možnost navázat nová přátelství… Vy si mezitím můžete v prostoru knihovny dát nějaký nápoj, odpočinout si, a pak si vyzvednout děti.
Akce je vhodná pro předškoláky a děti mladšího školního věku.

Pokračovat ve čtení článku

Zapař si s knihovnicí, říjen 2017

Herni ovladacčtvrtky, 14 – 18 hod., Teenspace
5., 12., 19., a 26.10.
Předveď ostatním svou oblíbenou hru na X-boxu, např.  Harry Potter nebo Dance, ale také na compu a nauč ji knihovnici.

Robo kroužek opět startuje!

lego-mindstorms11., 18., 25.  října (středa) od 15 do 17 hodin, Teenspace
Nabíráme nové členy

Postav a naprogramuj si svého robota s týmem. Oblíbený ROBO kroužek pokračuje, vždy každou středu. Těšíme se na tebe. Robokroužek je určen pro děti od 9 let do 15 let. Nový lektor Marek Volf, vás provede úžasným světem robotiky a programování.  Více info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vstupné dobrovolné.

Pokračovat ve čtení článku

Papírové hrátky – podzimní prázdniny v knihovně

origami ikona26. října od 12:30 do 17 hodin, dětské oddělení
Přijďte si o podzimních prázdninách vyrobit něco zajímavého z papíru. Materiál k dispozici na místě Samostatné tvoření pro děti od 6 let.

Pokračovat ve čtení článku

Oddělení
pro dospělé

  Virtuální prohlídka

Více informací...
 • teen fp
 • detske fp
 • Oddeleni pro dospele
 • teen fp2
 • dospele fp2
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro děti
 • Oddělení pro dospělé
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro dospělé

Pro mládež:
TeenSpace

  Virtuální prohlídka

Více informací...

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede