S knížkou do života (Bookstart)

Cílem mezinárodní iniciativy je společně s rodiči seznamovat i ty nejmenší děti s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní. Komunikace a předčítání dětem již od kojeneckého věku vede k větší představivosti, bohatší slovní zásobě a lepší gramotnosti v pozdějším věku. Na tento projekt navazuje Knižní klubíčko, které probíhá v naší knihovně jednou měsíčně.

bookstart logo

V rámci projektu S knížkou do života poskytujeme malým občánkům České Třebové registraci do knihovny zdarma. Na Vítání občánků, které pořádá Městský úřad Česká Třebová, od nás dostanete uvítací balíček. V balíčku naleznete leporelo, nabídku knížek pro společné čtení, časopis a také certifikát k registraci dítěte do knihovny. Certifikát je možné uplatnit do 3 let věku dítěte. Registrace zdarma získaná v rámci projektu Bookstart platí do 8 let věku dítěte.