Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výdejní box: objednejte online, vyzvedněte kdykoli


Výdejní box: knihovna už nezavírá

Nabízíme našim čtenářům možnost vyzvedávat rezervace kdykoli ve výdejním boxu, který se nachází u vchodu do knihovny na adrese Smetanova 173. Jelikož si objednávku můžete vyzvednout v libovolnou denní či noční hodinu, je tato možnost vhodná pro všechny, kteří se z různých důvodů nedostanou do knihovny v běžnou otevírací dobu nebo preferují bezkontaktní způsob předání.
Výdejní box neslouží ke vracení výpůjček. K tomu použijte naše biblioboxy.

Velikosti schránek odpovídají rozměrům všeho, co půjčujeme. Ať už chcete knihy, časopisy, audioknihy, deskové hry nebo zážitkové batůžky, vše se do příslušných schránek vejde.
Vybrané položky si vyberete přes náš on-line katalog a jakmile budou připravené, vložíme je do boxu a dáme vám vědět. Vy si objednávku vyzvednete buď zadáním PINu z SMS zprávy nebo oskenováním QR kódu z e-mailu. Je to jednoduché a zvládnete to v několik krocích. Na vyzvednutí připravené objednávky máte 3 dny. Objednávky naskladňujeme v provozních dnech knihovny.

Tip: Přineste si svou tašku nebo batoh na objednané knihy, časopisy, audioknihy nebo hry. Z ekologických důvodů zásilky do ničeho nebalíme.

Za nevyzvednuté objednávky účtujeme manipulační poplatek 20 Kč/objednávka.

1

Objednejte si, co potřebujete

Přihlaste se do našeho katalogu a rezervujte si vybrané položky. Jako místo vyzvednutí zvolte "Výdejní box Smetanova". Pokud provádíte rezervace osobně u pultu, uveďte, že máte zájem o vyzvednutí v boxu. Pokud jsou dostupné, připravíme je a vložíme do boxu. Pokud jsou vypůjčené, připravíme je, jakmile je vrátí předcházející čtenář.
2

Počkejte na potvrzení SMS nebo e-mailem

Jakmile připravíme objednávku k vyzvednutí, přijde vám e-mailem nebo v SMS potvrzení. Součástí textu je kód pro otevření schránky. Na vyzvednutí objednávky máte 3 dny. Až dorazíte k boxu, probuďte jeho ovládací panel dotykem. V menu zvolte možnost "Vyzvednout zásilku".
3

Otevřete schránku zadáním PIN nebo načtením QR kódu

Pokud máte k dispozici SMS, na klávesnici naťukejte PIN, který jste dostali. Pokud máte sebou telefon s e-mailem, můžete schránku otevřít i QR kódem, který je v něm zobrazený. Před tím stiskněte tlačítko "Načíst QR kód" a otočte telefon displejem směrem ke čtečce, která je vlevo vedle dotykového displeje. Telefon musí mít zapnuté podsvícení LCD.
4

Vyzvedněte objednávku a uzavřete schránku

Po úspěšném zadání PIN nebo načtení QR kódu se schránka sama otevře. Vyzvedněte kompletní obsah schránky a zavřete ji. Uslyšíte tiché cvaknutí.
Fotografie výdejního boxu

Jak vyzvednout objednávku?

Níže můžete šipkami listovat náhledy obrazovek, které uvidíte při vyzvednutí objednávky.

Odpovědi na časté dotazy

Za jak dlouho musím objednávku vyzvednout?

Výdejní box má omezený počet schránek. Objednávka čeká na vyzvednutí 3 dny (přesně do půlnoci třetího dne).
Ve výjimečných případech lze dobu prodloužit telefonicky.

Zaplatím za vyzvednutí objednávky v boxu nějaký poplatek?
Může moji objednávku vyzvednout někdo jiný?
Potřebuji průkazku do knihovny k vyzvednutí objednávky?