Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vzdělávací systém Logico


Co je vzdělávací systém Logico?

LOGICO PRIMO je vhodné pro děti od 3 let. LOGICO PICCOLO je učební systém pro předškolní stupeň, 1. stupeň základní školy a speciální školy. Hravou formou procvičuje jemnou motoriku, zrakové a prostorové vnímání, logické myšlení a rozšiřuje slovní zásobu. Podporuje koncentraci, pozornost a trpělivost. Tento způsob učení hrou je mimořádně vhodný k reedukaci, pro děti se specifickými poruchami učení, pro děti s logopedickými vadami nebo při práci s hyperaktivními dětmi. Více informací o vzdělávacím systému LOGICO naleznete na webu Amosek.

Jak pomůcka funguje?

Oba systémy se skládají z rámečku a různých souborů, v každém souboru je 16 karet. Logico Piccolo používá 10 knoflíků, tedy 10 úkolů na 1 kartě. Logico Primo 6 knoflíků/úkolů. Karty jsou vzájemně nezaměnitelné. Rámečky jsou odolné, bez volných dílů a jejich součástí je deset/šest barevných, pohyblivých knoflíků. Jednotlivé karty jsou ze silného kartonu, lakované, každá karta obsahuje deset úkolů označených barevnými puntíky;barevnost těchto puntíků je shodná s barevností knoflíků v rámečku. Karta se zasune do rámečku a barevné knoflíky se přisouvají ke správné odpovědi; po vyřešení všech deseti úkolů se karta otočí a porovnají se barvy a správné vyřešení úkolů. Děti si mohou hrát samy, s partnerem nebo ve skupině.

Jak si vyberete a vypůjčíte Logico?

Můžete si půjčit set s rámečkem nebo jen samostatné sešity. Stačí vám platná registrace do knihovny. V prostředí katalogu lze jednotlivé části systému i rezervovat.

Batoh s knihou, hrou a návodem

Jak vypadá sešit s úkoly?