Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DiGiklub


DiGiklub

Od roku 2014 se snažíme učit děti základům programování a konstrukce robotů. Věříme totiž, že polytechnické vzdělání je v 21. století pro společnost důležité. Zvláště pokud chceme obstát ve vysoce konkurenčním světě, ve kterém hrají technologie důležitou roli. Přinášejí nové výzvy, ale i mnohá rizika.

V roce 2022 jsme transformovali původní ROBOkroužek do DiGiklubu. Nyní se věnujeme mladším dětem a obsah je zaměřen na různé digitální technologie. Děti se naučí základy přemýšlení o algortimech, které si i prakticky vyzkouší při programování několika typů zařízení. Od jednoduchých BeeBotů a BlueBotů, přes micro:bit, až po komplexní mBoty. Pozornost věnujeme i dalším technologiím, které se daji využívat k tvoření (3D tisk, řezací a gravírovací laser).

Digiklub je vhodný pro děti ze 3. a 4. tříd ZŠ. Scházíme se jednou za 14 dní ve čtvrtek od 16 do 17:30 hodin na oddělení Teenspace.
Probíhá 10 lekcí v odbobí od října 2022 do května 2023. Kapacita je omezena na maximálně 10 dětí.
Přihlášení na e-mailu blanka.vomackova@moderniknihovna.cz, tel. 608 371 568.

S čím se učíme pracovat

K výuce používáme celou řadu zařízení. Od jednoduchých Bee a BlueBotů, které se "programují" jen kombinací stisků tlačítek. Naopak desky od micro:bit nabízí kreativní platformu, která dětem umožní pochopit nejen programování, ale i funkci různých typů čidel. Získané znalosti pak lze ještě více rozšířit na stavebnici mBot. Při práci s 3D tiskárnou se děti učí jak vnímat svět třech rozměrech. Zkusí si vytvořit model a ten nakonec vytisknou.

BlueBot
micro:bit
Ultrazvukový senzor
3D tiskárna Prusa 3MKS