Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Knihovna věcí


Knihovna kromě knih, časopisů a audioknih půjčuje s velkým úspěchem již několik let také společenské a deskové hry. Proč si stejným způsobem nepůjčit třeba piknikový koš či sadu na badminton?
Pokud jsou vám blízké myšlenky minimalismu, sdílené ekonomiky a udržitelného rozvoje, či prostě hezky česky řečeno nechcete domů kupovat věci, na které sedá po většinu roku prach a zabírají místo, jistě oceníte, že jsme se inspirovali ve světě, kde knihovny věcí běžně fungují už několik let.
Letošní jarní novinka Zážitkové batůžky vás baví, rádi vám zapůjčíme i jiné předměty, které vám přinesou další radostné okamžiky s rodinou a přáteli.
První předměty v knihovně věcí jsou především z kategorie zábava, sport a volný čas. Jedná se o hry na venkovní využití, např. petanque, slackline, šipky, badmintonový set, malý pingpongový stůl a pálky, pikniková deka a koš a další. Předměty půjčujeme na 14 dní, po dohodě lze dobu prodloužit. V případě pozdního vrácení se platí zpozdné 5 Kč/den. Rezervace stojí 10 Kč.
Stačí být registrovaným čtenářem městské knihovny. Současnou nabídku věcí chceme postupně rozšiřovat.

Logo Knihovny věcí