Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kreativní dílna


Kreativní dílna

Kreativní dílna je prostor, kde se můžeta naučit využívat různé technologie, programovat a spolupracovat.

Podpořeno Evropskou unií

Název projektu:
VYBAVENÍ KREATIVNÍ DÍLNY PRO MĚSTSKOU KNIHOVNU ČESKÁ TŘEBOVÁ
Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií, Státním zemědělským fondem pro rozvoj venkova z programu Rozvoj venkova.

Popis projektu: Předmětem projektu bylo pořízení variabilního nábytku (regály, stoly, židle, skříňky a další příslušenství), nákup techniky (notebooky) a robotických zařízení (sety pro robotiku a programování).
Městská knihovna se již několik let snaží o mimoškolní a volnočasové aktivity věnující se využívání IT a programování nejen pro děti (Robokroužek a DIGIkroužek), ale i dospělé a celé rodiny.

Cíle projektu: Cílem bylo vytvořit prostor, kde se výše popsané aktivity budou moci provozovat. Knihovna v České Třebové je jedna z prvních knihoven v ČR, která začala budovat kreativní dílnu. Hlavním cílem bylo ukázat různým věkovým skupinám, jak využívat technologii při kreativní tvorbě, sebevzdělávání a získávání znalostí. Zároveň při tom budou lidé zlepšovat své IT kompetence, které mohou využít při studiu, práci nebo podnikání. Dnes je výuka informačních technologií často soustředěna na technologie samotné, bez kontextu a přesahem do reálného světa. V kreativní dílně klademe důraz na rozvíjení souvisejících dovedností jako je manuální zručnost, představivost, trpělivost, práce v týmu a finalizace složitějších projektů, jejichž výsledkem je hmotné dílo.

Výsledky projektu: Díky vytvořenému prostoru knihovna získala možnost nabídnout zájemcům nové mimoškolní a volnočasové aktivity. Zároveň má knihovna nový, variabilně využitelný prostor pro další akce.

Přínos projektu: Vybavení dílny bude dostupné jak registrovaným uživatelům knihovny, tak široké veřejnosti. Uživatelé tak získali nízkoprahový přístup
k technologiím, ke kterým se běžně nedostanou doma ani ve škole.

EU logo