Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lovci perel


Co jsou Lovci perel?
Lovci perel jsou projekt umožňující jednoduše a srozumitelně vést malé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů.
Tuto soutěž vyhlásil Klub dětských knihoven SKIP 08, autorkou hry je knihovnice Bc. Alice Hrbková z Městské knihovny Hradce Králové. Nápad pochází z roku 2010, poté se začal realizovat v dalších knihovnách. Více o soutěži se můžete dozvědět na jejich webu.

Jak hra funguje?
V knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou. Čtenář po výběru knihy obdrží list s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním a umožňuje dětem objevit nové pěkné knížky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří tak náhrdelník. Navíc hrací karty obsahují dobrovolné otázky, které vedou k zamyšlení a vyjádření vlastního názoru. Za odpovědi hráči získávají herní peníze, tzv. moriony. Ty mohou směnit na Morionském trhu za nejrůznější odměny.

Městská knihovna Česká Třebová se do soutěže zapojila před několika lety. Malí čtenáři čtou knihy označené jako perlorodky a sbírají perly za správně zodpovězené otázky vždy od ledna do listopadu. Získané perly se čtenářům shromažďují na nástěnce. V prosinci si vybírají odměny za získané herní peníze, tzv. moriony.
Knihy označené jako perlorodky jsou na oddělení pro děti i na oddělení Teenspace. Soutěž probíhá také na oddělení pro děti na pobočce Parník.

Můžete se podívat do celorepublikového seznamu klinutím na tlačítko níže. Nezapoměňte si věřit, že danou knihu máme u nás v knihovně. Nebojte se, máme jich většinu.

Image