Čtenářská výzva: 2023

Hledáte tipy na čtení?

Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v průběhu celého roku dvacet knih podle témat, které vytváří každoročně portál na Databázeknih.cz a uveřejňuje je na specializovaném webu.

Samozřejmě si můžete najít i knihy, které v našich seznamech nejsou. K danému tématu jich máme v knihovně mnohem víc! Pokud je pro vás 20 knih za rok hodně, vyberte si pouze témata, která se vám líbí. Na náruživé a soutěživé čtenáře možná čeká i nějaká odměna. Přijímáte výzvu?
Pokud ano, vyzvědněte si svoji kartu, kam své pokroky můžete přehledně zaznamenávat. Kartu si také můžete sami stáhnout a vytisknout.

Vyplněnou hrací kartu je možné odevzdat do 5. ledna 2024.

Seznam bodů výzvy a naše tipy na tituly z nabídky naší knihovny

1. Kniha, jejíž autor nosí brýle
19. Kniha, která má více než 5 cz/sk vydání
20. Kniha poprvé vydaná v roce 2023

Možná to znáte ...

Všechna díla oblíbeného autora jsou přečtena. Regál s detektivkami už nemůže nabídnout žádného neodhaleného vraha. "Co si přečtu teď?" Fantasy nemusíte, sci-fi vás většinou příliš neoslovuje.

Čtenářská výzva vás svede z vyšlapané žánrové cestičky. Nebojte se bloudění, těšte se na objevování nových vůní, krajů, rituálů nebo hrdinů.