Ohlédnutí za Českotřebovským kohoutkem 2008

Ve dnech 30. a 31. května 2008 uspořádala Městská knihovna a DDM Kamarád již podruhé akci pro děti zvanou Českotřebovský Kohoutek. Na pátek byla nachystána pro nejmenší zábavná interaktivní show ilustrátora Adolfa Dudka v čítárně Městské knihovny. Děti se zde seznámily velice zábavnou formou s prací ilustrátora, jak vznikají obrázky do dětských knih od prvotní inspirace až po hotovou knížku. Show měla veliký úspěch, děti se bavily a na závěr si mohly nechat podepsat knížku nebo obrázek.
Druhý den v sobotu se akce přesunula do pavilonu A. Bennewitze v Javorce. Krásné počasí přálo jak dětem s rodiči, tak i účinkujícím. Odpolední program sliboval zajímavé zážitky hlavně pro malé návštěvníky. Po představení pardubického Divadélka z Pytlíčku, vystoupila Taneční škola Šárky Prosové, která sklidila veliký úspěch. Následovala talkshow spisovatele Vlastimila Vondrušky a zpěváka P. Traxlera s Albatrosem za historií, dále divadelní soubor Knoflíček DDM Kamarád vystoupil s velmi pěkným představením Princ a večernice, pohádka se moc líbila. Celá akce byla doprovázena bohatým doprovodným programem, například vystoupením karatistů, honbou za pokladem, jízdou na ponících nebo netradičními dílnami sdružení experimentální archeologie Bacrie. Děti se tak mohly vrátit o několik století zpátky a proměnit se ve středověké rytíře a vyzkoušet si střelbu z luku, hod oštěpem nebo třeba výrobu keramiky. Českotřebovský Kohoutek měl velkou návštěvnost, a proto doufejme, že za rok bude opět co nabídnout a setkáme se znovu!

Akce se konala za přispění Pardubického kraje a hezkého počasí.