Noc s Andersenem 2006

Akce se zúčastnilo 24 dětí ve věku 7 - 12 let. Zahájení proběhlo v 17.30 hodin, kdy ředitelka Gabriela Boháčková krátce seznámila děti s osobností H.CH. Andersena a zároveò je otestovala ze znalostí o něm. Poté se iniciativy chopily knihovnice, které měly pro děti připravenou řadu soutěží. Děti byly rozděleny do dvou družstev, ve kterých spolu po celý večer soupeřily například v řešení různých všeobecných kvízů, vědomostních testů, malování, opravování názvů pohádkových knížek, opičí dráze, Kimově hře apod. Po skončení soutěží byla uspořádána diskotéka. Kdo nechtěl tancovat, mohl využít počítače a chatovat s dětmi z ostatních knihoven nebo hrát různé společenské hry. Před spaním se četli pohádky. Večerka byla vyhlášena (přes protesty dětí) „už“ v 1.00 hod. ráno, ale ještě ve 2.30 hod. byl slyšet z dětského oddělení, kde děti nocovaly, smích.
Ráno děti vstávaly kolem 7.30 hod., nasnídaly se (dobré buchty od paní Vašinové), obdržely pamětní listy, drobné dárky a kolem 9.00 hod. odešly domů.
Akce se vydařila, děti i knihovnice byly spokojené.

Za městskou knihovnu:
A. Vítková a K. Šefcová