Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827

Jak probíhalo Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

Ve 13.00 hodin mohly děti zhlédnout pohádkové vystoupení pana Havla z Vysokého Mýta. Od 14.00 hodin se účastnily 10-ti různých soutěží u pohádkových bytostí, jako byl princ, Červená Karkulka, Křemílek, pirát, kašpárek, pan Tau, vodník, Sněhurka, čarodějnice a černokněžník. Příchozí u zápisu dostali soutěžní lístky a na stanovištích za každou splněnou disciplínu (např. házení šipek, dribling, malování naslepo...) obdrželi razítko.
V každou celou hodinu pak probíhalo tzv. „Pasování" přítomných prvòáčků na čtenáře knihovny. Tento rituál prováděli rytíř a princezna, kteří dětem přečetli slib čtenáře a pasovaný potom obdržel drobné dárky a poukázku na čtenářský průkaz.
V 17.00 hodin byly soutěže ukončeny a děti odevzdaly soutěžní lístky. Ty byly v 19.00 hod. slosovány místostarostkou města paní Žáčkovou. Pět dětí obdrželo dárkovou tašku. V 19.15 hod. začalo promítání filmové pohádky Anděl páně.
Bohužel akce neměla letos očekávanou účast. Oproti loòsku, kdy se jí zúčastnilo 80 dětí, letos přišlo na soutěže i promítání pohádky zhruba 35 dětí a pár rodičů. Pevně věříme, že příští rok bude příznivější počasí a větší zájem občanů o tuto akci.

Za Městskou knihovnu A. Vítková a K.Šefcová.

Jednotlivé fotky posunujte šipkami na stranách. Pokud chcete vidět celou fotku, klikněte doprostřed. Pokud nevíte jak ovládat fotogalerie nebo nefungují správně určitě se podívejte sem, kde je malý návod.

{smoothgallery}

Městská knihovna Česká Třebová 2006 - 2021 | Adresa: Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02 | Telefon: 732 756 827, pobočka Parník: Telefon: 605 125 323
IČO: 709 57 177 | Evidenční číslo MK ČR: 1403/2002 | Datová schránka: mkpk4h2
Všechny texty pod licencí: Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní (CC BY-NC-SA 4.0)