Městská knihovna Č. Třebová: Smetanova 173, 560 02 Česká Třebová
  • +420 732 756 827
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fantastická knihovna


Máte rádi fantasy, sci-fi nebo horor? Jsme také fantastickou knihovnou!

Akademie science fiction, fantasy a hororu (ASFFH) je zapsaný spolek, který spojuje, zastřešuje a oceňuje fantastickou scénu na území České republiky. Ať už se jedná o knihy, komiksy, videohry, filmy či jiné žánrové působení, ASFFH má za cíl tuto činnost sledovat, reflektovat a šířit o ní povědomí dále. Jednou z hlavních náplní Akademie je už od roku vzniku 1995 udělování cen v rámci žánru.

Od října 2018 vytváří síť veřejných knihoven, které otevřeně podporují fantastiku v projektu Fantastická knihovna. V každé zapojené knihovny naleznete označené knihy, které dávají čtenářům najevo, že jde o kvalitní počin na poli science fiction, fantasy a hororu.

V budoucnu se určitě můžete těšit na besedy, přednášky či autorské čtení oceněných autorů pro veřejnost a školy.

Tituly oceněné ASFFH poznáte v regálech snadno. Na hřbetu nesou toto logo:

Logo ASFFH

Image
Image

Problém tří těles

Oceněno jako nejlepší sci-fi roku 2017

Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní
vědci a vznikají sekty, které vybízejí k návratu k přírodě. Objeví se nová počítačová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa.

O Akademii science fiction, fantasy a hororu

Jednou z hlavních náplní Akademie je udělování cen v rámci žánru. Mezi další činnosti spolku spadá jak osvěta uvnitř fantastické scény, tak šíření povědomí o ní mimo žánrovou komunitu. K cílům Akademie patří mimo jiné také podpora domácích akcí na poli fantastiky, jejich případná spoluorganizace či alespoň záštita.

Naší ambicí je vybudovat organizaci zastřešující fantastický žánr v jeho nejrůznějších podobách a přispívat k propagaci, rozvoji a kultivaci české fantastické tvorby doma i v zahraničí.